Institutionen för skådespeleri

Här hittar du kontaktuppgifter till lärare och övrig personal på Institutionen för skådespeleri.
Klicka på rubrikerna i tabellen för att bestämma vilken kolumn du vill sortera efter. Du kan också klicka på länken "Visa tabellen i helskärm" för att få en bättre översikt.

Gruppfoto på lärarna på Institutionen för skådespeleri

Titel Förnamn Efternamn Avdelning Telefon E-post
Lektor i scenisk gestaltning Matthew Allen Institutionen för skådespeleri 08-49 400 641 matthew.allen@uniarts.se
Adjunkt i mimgestaltning Alejandro Bonnet Institutionen för skådespeleri 08-49 400 635 alejandro.bonnet@uniarts.se
Professor i mimgestaltning Stanislav Brosowski Institutionen för skådespeleri 08-49 400 645 stanislav.brosowski@uniarts.se
Lektor i rörelsegestaltning Aleksandra Czarnecki Plaude Institutionen för skådespeleri 08-49 400 634 aleksandra.plaude@uniarts.se
Produktionstekniker Ragnar Fäst Institutionen för skådespeleri 08-49 400 567 ragnar.fast@uniarts.se
Gästlärare Catherine Hansson Institutionen för skådespeleri 08-49 400 448 catherine.hansson@uniarts.se
Lektor, lärare i Performativ kritik Magnus Jacobsson Institutionen för skådespeleri 08-49 400 605 magnus.jacobsson@uniarts.se
Professor i skådespeleri Maria Johansson Institutionen för skådespeleri 08-49 400 650 maria.johansson@uniarts.se
Adjunkt i rörelse Tuija Liikkanen Institutionen för skådespeleri 08-49 400 646 tuija.liikkanen@uniarts.se
Lektor i scenisk gestaltning Ulrika Malmgren Institutionen för skådespeleri 08-49 400 647 ulrika.malmgren@uniarts.se
Produktionstekniker Pedro Martinez 08-49 400 618 pedro.martinez@uniarts.se
Prefekt, lektor i skådespeleri Simon Norrthon Institutionen för skådespeleri 08-49 400 632 simon.norrthon@uniarts.se
Lektor i sånggestaltning Pia Olby Tjänstledig 2015 08-49 400 644 pia.olby@uniarts.se
Lektor i dans Bodil Persson Institutionen för skådespeleri 08-49 400 000 bodil.persson@uniarts.se
Lektor i språklig gestaltning Karin Rudfeldt Institutionen för skådespeleri 08-49 400 638 karin.rudfeldt@uniarts.se
Adjunkt i rörelse Ulf Rönnell Institutionen för skådespeleri 08-49 400 407 ulf.ronnell@uniarts.se
Lektor i mimgestaltning, ansv mimskådespeleri Lena Stefenson Institutionen för skådespeleri 08-49 400 640 lena.stefenson@uniarts.se
Adjunkt i scenisk gestaltning Per Sörberg Institutionen för skådespeleri 08-49 400 642 per.sorberg@uniarts.se
Adjunkt i röst Peter Teubner Institutionen för skådespeleri 08-49 400 643 peter.teubner@uniarts.se
Producent, skådespeleri Katarina Tillberg Institutionen för skådespeleri 08-49 400 554 katarina.tillberg@uniarts.se