Förvaltning

Här hittar du kontaktuppgifter till all personal inom Förvaltningen.
Klicka på rubrikerna i tabellen för att bestämma vilken kolumn du vill sortera efter (t.ex. efter Avdelning). Du kan också klicka på länken "Visa tabellen i helskärm" för att få en bättre översikt.

Titel Förnamn Efternamn Avdelning Telefon E-post
Examenshandläggare Karin Adeström Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 236 karin.adestrom@uniarts.se
Löneadministratör Jenni Almqvist HR-avdelningen 08-49 400 318 jenni.almqvist@uniarts.se
Högskoledirektörens handläggare Carin Andersson Förvaltningen 08-49 400 213 carin.andersson@uniarts.se
Tekniker - fastighet Johan Andersson Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 267 johan.andersson@uniarts.se
Biträdande administrativ chef DOCH Johanna Antonsson Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 284 johanna.antonsson@uniarts.se
Personalhandläggare Martin Arleskär HR-avdelningen 08-49 400 808 martin.arleskar@uniarts.se
Forskningshandläggare Kay Artle Forskningskansliet 08-49 400 292 kay.artle@uniarts.se
Forskningshandläggare Johanna Boynton Forskningskansliet 08-49 400 272 johanna.boynton@uniarts.se
Biträdande avdelningschef Anna Danielsson Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 281 anna.danielsson@uniarts.se
Kommunikatör Rickard Donatello Kommunikationsavdelningen 08-49 400 231 rickard.donatello@uniarts.se
Kommunikatör Åsa Edenroth Kommunikationsavdelningen 08-49 400 232 asa.edenroth@uniarts.se
Utbildningssamordnare Christina Edenås Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 636 christina.edenas@uniarts.se
Kommunikationschef Monica Engdahl Kommunikationsavdelningen 08-49 400 230 monica.engdahl@uniarts.se
Administratör Åsa Filén Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 301 asa.filen@uniarts.se
Internationell koordinator Christofer Fredriksson Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 252 christofer.fredriksson@uniarts.se
Administratör Leila Hammouda Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 265 leila.hammouda@uniarts.se
Teknikhandläggare Per Hedengren Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 308 per.hedengren@uniarts.se
Intendent Fredrik Heimdahl Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 306 fredrik.heimdahl@uniarts.se
Ekonom Christina Hanze Ekonomiavdelningen 08-49 400 251 christina.hanze@uniarts.se
Personalhandläggare Helena Helgö HR-avdelningen 08-49 400 313 helena.helgo@uniarts.se
Informationsansvarig DOCH Tove Hellkvist Kommunikationsavdelningen 08-49 400 303 tove.hellkvist@uniarts.se
Handläggare Henrik Jacobsson Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 226 henrik.jacobsson@uniarts.se
Handläggare (tjänstledig) Hanna Jansson Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 285 hanna.jansson@uniarts.se
Handläggare Magdalena Hydman Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 286 magdalena.hydman@uniarts.se
It-tekniker Alf Johansson It-avdelningen 08-49 400 229 alf.johansson@uniarts.se
Ekonomiansvarig Erika Kawasaki Ekonomiavdelningen 08-49 400 217 erika.kawasaki@uniarts.se
Ekonom Gustaf Kilander Ekonomiavdelningen 08-49 400 298 gustaf.kilander@uniarts.se
Ekonom Kerstin Königsson Ekonomiavdelningen 08-49 400 235 kerstin.konigsson@uniarts.se
It-chef Lars Lind It-avdelningen 08-49 400 220 lars.lind@uniarts.se
Vaktmästare Mats Lindberg Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 310 mats.lindberg@uniarts.se
Personalhandläggare Anne-Lee Lindgren HR-avdelningen 08-49 400 277 anne-lee.lindgren@uniarts.se
Handläggare, föräldraledig t.o.m. hösten 2016 Clara Lundkvist Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 227 clara.lundkvist@uniarts.se
Fastighets- & servicetekniker Martti Malkamaa Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 271 martti.malkamaa@uniarts.se
HR-chef Sara Månsson HR-avdelningen 08-49 400 218 sara.mansson@uniarts.se
Forskningshandläggare Elisabet Möller Forskningskansliet 08-49 400 287 elisabet.moller@uniarts.se
Produktionsassistent Magdalena Marklund Kommunikationsavdelningen 08-49 400 552 magdalena.marklund@uniarts.se
VFU-handläggare Helena Mellbom Kajlinger Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 816 helena.mellbomkajlinger@uniarts.se
Utbildningsadministratör Liselott Mökjas Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 406 liselott.mokjas@uniarts.se
Ekonom Bo Nordenfelt Ekonomiavdelningen 08-49 400 282 bo.nordenfelt@uniarts.se
Intendent service och lokaler Lars Nyberg Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 306 lars.nyberg@uniarts.se
Handläggare Jorid Palm Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 750 jorid.palm@uniarts.se
Vaktmästare Orlando Ravandoni Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 307 orlando.ravandoni@uniarts.se
Int. koordinator, handläggare DOCHs dekan Angelica Piñeros Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 815 angelica.pineros@uniarts.se
Avdelningschef Jan-Erik Sahlberg Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 296 jan-erik.sahlberg@uniarts.se
Administratör Monica Richardsson Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 817 monica.richardsson@uniarts.se
Handläggare Sara Sigsjö Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 291 sara.sigsjo@uniarts.se
Arkivarie Agnes Sjöbrandt Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 266 agnes.sjobrandt@uniarts.se
Handläggare Helena Sternhoff Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 315 helena.sternhoff@uniarts.se
Vaktmästare Lars-Göran Tovik Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 309 lars-goran.tovik@uniarts.se
Handläggare Anna Karin Ståhle Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 818 anna-karin.stahle@uniarts.se
Handläggare med inriktning språkgranskning Frida Tidström Forskningskansliet 08-49 400 887 frida.tidstrom@uniarts.se
Kanslichef Jenny Tyllström Forskningskansliet 08-49 400 294 jenny.tyllstrom@uniarts.se
It-tekniker Kaj Vessman It-avdelningen 08-49 400 243 kaj.vessman@uniarts.se
Registrator Anna Vukusic Fastighets- och serviceavdelningen 08-49 400 268 anna.vukusic@uniarts.se
It-tekniker Anna Ukkonen It-avdelningen 08-49 400 623 anna.ukkonen@uniarts.se
Ekonomiadministratör Cheickna Wagué Ekonomiavdelningen 08-49 400 216 cheickna.wague@uniarts.se
It-tekniker Sven-Erik Wilhelmsson It-avdelningen 08-49 400 304 sven-erik.wilhelmsson@uniarts.se
Kommunikatör Helle Zimmerman Kommunikationsavdelningen 08-49 400 228 helle.zimmerman@uniarts.se
Fastighets- och servicetekniker Joan Wandin Fastighets- och serviceavdelningen +46849400271 joan.wandin@uniarts.se
Avdelningschef Maria Wilenius Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 801 maria.wilenius@uniarts.se
Högskoledirektör Eva Öquist Stockholms konstnärliga högskola 08-49 400 211 eva.oquist@uniarts.se
Handläggare Anna Åberg Utbildningsadministrativa avdelningen 08-49 400 286 anna.aberg@uniarts.se
It-tekniker Freddie Zällh It-avdelningen 08-49 400 219 freddie.zallh@uniarts.se
Ekonomichef Jonatan Palmquist Ekonomiavdelningen 08-49 400 314 jonatan.palmquist@uniarts.se