Handledare till doktorandprojekt

Titel Förnamn Efternamn Avdelning Telefon E-post
Handledare, koreograf Cristina Caprioli Forskarutbildningen cristina.caprioli@ccap.se
Handledare, doktorander Bojana Cvejic Forskarutbildningen bojanasvejic@gmail.com
Handledare Jörgen Dahlqvist Forskarutbildningen info@teatrweimar.se
Forskarutbildningsansvarig Camilla Damkjaer Forskarutbildningen 08-49 400 293 camilla.damkjaer@uniarts.se
Handledare Giovanni Fusetti giovanni.fusetti@helikos.com
Handledare Ylva Gislén Forskarutbildningen ylva@konstnarligaforskarskolan.se
Handledare Kristina Hagström-Ståhl Forskarutbildningen kristina.hagstrom-stahl@hsm.gu.se
Handledare Hanna Hallgren Forskarutbildningen hanna.hallgren@lnu.se
Handledare Karin Hansson Forskarutbildningen karin@temporaryart.org
Dokumentörfilmare PeÅ Holmqvist pea.holmquist@comhem.se
Handledare Malena Ivarsson malena.ivarsson@psychology.su.se
Professor Ingela Josefson Stockholms konstnärliga högskola 08-49 400 528 ingela.josefson@uniarts.se
Handledare Maria Lind Forskarutbildningen kvastmaja@gmail.com
Handledare Sandra Noeth Forskarutbildningen noethsandra@gmail.com
Handledare Sten Sandell Forskarutbildningen sten.sandell@swipnet.se
Professor i koreografi Goran Sergej Pristas Forskarutbildningen sergej@badco.hr
Handledare, doktorander Göran Du Rées Forskarutbildningen goran.du.rees@gmail.com
Handledare Malin Wahlberg malin.wahlberg@ims.su.se